Inwestycje zrealizowane dzięki naszym Darczyńcom

***

Pragniemy serdecznie podziękować Zarządowi Funadcji JoMI - Państwu Jolancie Królikowskiej i Michałowi Królikowskiemu za zorganizowanie, zakupienie materiałów, sprzętu i wykonanie w naszym ogrodzie bezpiecznego placu zabaw dla naszych maluszków. Dziękujemy również Panu Arturowi Kowalskiemu za ufundowanie ogrodzenia dla nowego placu zabaw. Wdzięczni za pamięć o nas, wspacie, wielkie serce - wychowankowie, pracownicy i dyrekcja Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi przy ul. Lnianej 9.

***

Remont mieszkania w Domu przy Lnianej

Serdeczne wyrazy wdzięczności składamy grupie naszych przyjaciół, która od wielu lat współpracuje z naszym domem i pomaga nam spełniać dziecięce marzenia. Po wykonaniu prac remontowych w jednym z mieszkań postanowiła nie poprzestawać na tych działaniach i podejmuje wiele przedsięwzięć, które upiększają nasz dom i ogród. Wspaniali młodzi ludzie odnowili sprzęt i meble ogrodowe, sfinansowali część prac remontowych w sypialniach dzieci i wyposażyli je w nowy sprzęt: oświetlenie, meble i dodatki, które przyozdobiły pomieszczenia, czyniąc je pięknymi i kolorowymi, przyjaznymi dla dzieci. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy Was poznać. Bardzo dziękujemy Ani, która swoim zapałem i gorącym sercem przyciąga do siebie tak cudownych i pełnych zaangażowania ludzi. Do tej wspaniałej grupy ludzi o wielkich sercach należą: Sebastian, Przemek z Kasią, Bartek, Jędrek, Marcelina i Rafał, Eliza i Łukasz, Dorotka, Krzysztof, Tobiasz, Darek oraz wszyscy, którzy pozostali anonimowi a bez których realizacja pomysłów nie byłaby możliwa.


Składamy serdeczne podziękowania dla Dyrekcji i Pracowników Banku Handlowego i Citi Service Center za realizację „Programu Wolontariatu Pracowniczego w Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi”, dzięki któremu wyremontowano pokój dla naszych maluchów oraz wykonano prace porządkowe w domu i w ogrodzie. Realizacja projektu wpłynęła znacząco na poprawę jakości życia dzieci a spotkanie z wolontariuszami dostarczyło dzieciom dużo radości.


Składamy serdeczne podziękowania dla Dyrekcji i Pracowników Fundacji Bankowej im. Kronenberga za przekazanie środków finansowych na realizację „ Programu Wolontariatu Pracowniczego w Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi” dzięki, któremu wolontariusze Banku Handlowego w Warszawie i Citi Service Center wyremontowali pokój dla naszych maluchów. Dzięki Wam maluchy będą bawić się w wyremontowanym, kolorowym i pięknym pokoju, w którym spędzają większość czasu.


Remont w Domu na Drużynowej - Członkowie Koła Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział w Łodzi podczas tegorocznych wakacji odmalowali korytarze i klatkę schodową w domu na Drużynowej oraz wyremontowali mieszkanie dla 12 niemowląt. Remont obejmował malowanie dwóch sypialni, bawialni i kuchni. Pomalowane pomieszczenia zostały ozdobione autorskimi rysunkami w postaci drzewa i ptaków. Zostało także zainstalowane nowe oświetlenie. Dzięki inicjatywie wolontariuszy dzieci spędzają czas w bardzo przytulnych, czystych i jasnych pomieszczeniach, co niewątpliwie wpływa na ich lepsze samopoczucie.

1. Zielone Tarasy przy Lnianej - w ramach programu "Żyj, Poznawaj, Rozwijaj się" firma Procter & Gamble we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia stworzyła projekt zagospodarowania trzech tarasów w domu przy ul. Lnienej. Efektem realizacji tego projektu są przepięknie ukwiecone i pomalowane tarasy wyposażone w meble ogrodowe. Przy okazji tego projektu nasze dzieci wykonały prace plastyczne na temat wymarzonego tarasu przydomowego, wspólnie z organizatorami sadziły drzewka, kwiaty oraz zapoznawały się ze sposobami dbania o nowoposadzone rośliny. Więcej informacji na temat programu "Żyj, Poznawaj, Rozwijaj się" znajdziecie Państwo na stronie: http://www.pgrozwija.pl/

2. Eko - sala dla krasnala - efektem programu była modernizacja przedszkola w domu przy ul. Lnianej. Przedszkole zostało pomalowane, wyposażone w nowe zabawki, meble, materiały dydaktyczne, gry i książki. Zostały stworzone kąciki tematyczne: konstrukcyjno -manipulacyjne, mój dom, moje prace, relaksacyjne. Modernizacja przedszkola odbyła się także w ramach programu "Żyj, Poznawaj, Rozwijaj się" firma Procter & Gamble we współpracy z Fundacją Nasza Ziemia.

3. Malowanie wejść - kilkoro pracowników firmy Amcor we własnym zakresie odświeżyło i pomalowało wejścia do domu przy ul. Lnianej. Teraz nasz dom wita dzieci, gości słoneczno-żółtymi, schludnymi wejściami.

4. Łóżeczka dla maluszków - dzięki firmie Hutchinson Polska z przedstawicielstwem w Łodzi nasze mieszkania w domu przy ul. Drużynowej zostały wyposażone w nowe, piękne łóżeczka oraz krzesełeczka dla naszych najmłodszych wychowanków.

5. Piknik rodzinny - to efekt cyklicznego programu dotyczącego wspierania bieżącej działalności naszych Domów poprzez udział w zorganizowanej zabawie, integracja ze środowiskiem, wytworzenie pozytywnych relacji wychowanków domu dziecka z dziećmi pracowników firmy Amcor. Dzieci uczestniczyły w konkursach, zabawach, mogły korzystać z wielu atrakcji zorganizowanych przez pracowników firmy w Parku 3- Maja.

6. Mikołajki w Teatrze Arlekin - firma Amcor we współpracy z Teatrem Arlekin zorganizowała między innymi także dla naszych dzieci spotkanie mikołajkowe podczas którego dzieci obejrzały spektakl pt.: "Bajkowy stragan" oraz spotkały się ze Św. Mikołajem.